Energetinis Efektyvumas

dėl pastatų sertifikavimo:
+370 620 93343

 


Adresas:
Žalgirio g. 92, Vilnius 09303

 
inner1.jpg

Straipsniai

 

Ką reikia žinoti statant A klasės namą?

Kaip žinia, jau nuo šių metų lapkričio 1-osios naujai statomi pastatai turės atitikti A klasės energinio naudingumo reikalavimus. Šie reikalavimai bus taikomi pastatams, kuriems statybos leidimas bus išduotas po minėtos datos, ir pastatams, kuriems neprivalomi statybą leidžiantys dokumentai, jeigu jų statybos darbai bus pradėti po lapkričio 1-osios. Pasidomėjome, kuo pasižymi A energinės klasės namai ir kaip didėjantys energinio naudingumo reikalavimai atsilieps statybų sektoriui.

Sužinokite daugiau:

http://www.manonamai.lt/daraupats/statybos/sildymas/ka-reikia-zinoti-statant-a-klases-nama.d?id=72721268&utm_source=delfi-main_page&utm_medium=newsexport&utm_campaign=carousel_top

 

Kaip žalieji pastatai gerina mūsų savijautą

Sužinokite daugiau:

http://sa.lt/kaip-zalieji-pastatai-gerina-musu-savijauta/

 

Pramonės įmonės dar neišnaudoja visų energetinio efektyvumo galimybių

http://tiekkiekreikia.lt/pramones-imones-dar-neisnaudoja-visu-energetinio-efektyvumo-galimybiu/

 

12 būdų kaip sutaupyti energijos:

http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/12-budu-kaip-sutaupyti-energijos.d?id=57650273

 
 

Kaip sutaupyti energiją?:

http://www.enmin.lt/lt/activity/veiklos_kryptys/energijos_efektyvumas/Energijos_taupymas.pdf

 

 

Lietuvoje jau statomas pirmasis aktyvus namas

Vilniaus rajone statomas pirmasis Lietuvoje aktyvus namas, kuris gamins namo eksploatacijai reikalingą energiją.

 

15 paprastų žingsnų, kuriais galima pasiekti reikiamą rezultatą - atnaujintą ir modernizuotą daugiabutį

Daugiabučių namų atnaujinimo finansavimo programa dabar tūkstančiams šalies gyventojų suteikia palankiausias ekonomines sąlygas renovuoti nekilnojamąjį turtą ir už būsto šildymą mokėti iki 60 proc. mažiau.

 

Jei Vilnius būtų Ignalina, tai turėtų 5 tūkst. renovuotų namų

Ignalina vis dar pirmauja pagal renovuojamų daugiabučių kiekį, nors pirmaujančia savivaldybe siekia tapti ir Druskininkai. Ignalinos rajono meras Bronius Ropė sako, kad jeigu sostinėje veiktų "Ignalinos enervizijos" programa, tai reikštų kelis tūkstančius renovuojamų namų.

 

Lietuvoje plinta šildymo sistemos "su apsidraudimu"

Lietuviai, galvojantys apie ateitį, nebepasitiki vien centralizuotu šildymu, todėl ieško įvairių alternatyvų. Derindami skirtingas šildymo sistemas žmonės nori nepriklausyti nuo vienos energijos rūšies. Tai lemia ne tik nestabili situacija naftos rinkoje, bet ir senkantys neatsinaujinančių išteklių resursai. Apie tai kalbėta konferencijoje „Energetiškai efektyvi statyba ir renovacija. Vokiškosios gerosios praktikos projektų Lietuvoje pristatymas“.

 

Tokių namų Lietuvoje - vos keli: kuo jie ypatingi

Lietuvoje yra keturi gyvenamieji ir daugiafunkcinio naudojimo pastatai, kurie gali vadintis pasyvios ir energiškai efektyvios statybos pavyzdžiais. Sertifikuotas tokių namų planuotojas Mindaugas Dagys pripažįsta, kad pasyviųjų namų statyba brangesnė, tačiau vėliau, anot jo, tokių pastatų išlaikymas atsieina gerokai mažiau.

 

Renovacijos nauda

 

renovacijos nauda