Energetinis Efektyvumas

dėl pastatų sertifikavimo:
+370 620 93343

 


Adresas:
Žalgirio g. 92, Vilnius 09303

 

  

Apie mus

Esame pastatų ir pramonės energetinio efektyvumo konsultacinė įmonė.

Mūsų misija:

  • Teikti kokybiškas pastatų ir pramonės energetinio efektyvumo paslaugas ir sprendimus;
  • Kurti pridėtinę vertę Klientams ir energetiškai efektyvę Lietuvą;
  • Skatinti alternatyvių energijos šaltinių, pastatų ir pramonės energijos taupymo priemonių plėtrą ir naudojimą.

skaityti daugiau

Mūsų draugai

                          

Lietuvoje jau statomas pirmasis aktyvus namas

Vilniaus rajone statomas pirmasis Lietuvoje aktyvus namas, kuris gamins namo eksploatacijai reikalingą energiją.

Projekto įgyvendintojai praneša, kad „Bauvox“ namai, sukurti Norvegijoje, atitinka visus pasyvaus namo kriterijus, bet jų unikalumas - ekonomiškos sąnaudos. Pastatai taip pat unikalūs ne tik savo charakteristikomis, bet ir įdomiais, netikėtais, futuristiniais architektūriniais sprendimais.

Pirmasis statomas „Bauvox“ namas – kompaktiškas, vieno aukšto, šiek tiek daugiau nei 100 kv. m ploto, be jokių nereikalingų erdvių. Būsimieji „Bauvox“ namo gyventojai raktus pasiims praėjus keletui mėnesių nuo statybų pradžios.

„Bauvox“ energijos taupymą sąlygoja moderniausios inžinerinės namo technologijos, užtikrinančios itin taupų šildymą, vėsinimą, ventiliaciją ir karšto vandens ruošimą (šilumos siurblys grindiniam šildymui, rekuperatorinė vėdinimo sistema bei saulės kolektorius). „Bauvox“ namų statytojai tvirtina, kad „Bauvox“ namai – tai daugiau nei namo “dėžutė” su pamatais, sienų konstrukcijomis, langais ar stogu.

 

„Visiškai nesibaiminame to, kad „Bauvox“ namą statomės pirmieji Lietuvoje. Prieš nuspręsdami atidžiai išnagrinėjome šio namo statybos principus ir įsitikinome, kad tai iš tikrųjų itin ekonomiškas ir racionalus sprendimas – „Bauvox“ namo eksploatacinės sąnaudos turėtų būti minimalios. Su žmona juokaujame, kad draugai „Bauvox“ namus pradės statytis iškart po šio žiemos sezono, palyginę savo ir mūsų sąskaitas. Be to, mums svarbu ne tik mažos eksploatacinės išlaidos, bet ir tai, kad namas „draugiškas“ aplinkai – energija jame nešvaistoma veltui“, – pasakoja būsimasis pirmojo „Bauvox“ namo gyventojas ekologas Martynas Janulaitis.

Projekto įgyvendintojas, „Bauvox“ namų pradininkas Lietuvoje, pirmasis pristatęs Lietuvai aktyvių namų idėją - Eugenijus Račkauskas įsitikinęs, kad jo verslo idėja pasiteisins, nes žmonės vis labiau galvoja apie eksploatacinių išlaidų ekonomiškumą.

 

Delfi Verslas, 2010 09 16